Impresje natury – wystawa foto-grafik Jarka Wrażenia

Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie Zaprasza na wystawę foto-grafik autorstwa Jarosława Wrażenia pt. „Impresje Natury”. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 16 lutego 2024 roku o godz. 18:00. Wystawa czynna będzie od 17 lutego do 8 marca 2024 roku.

Foto-grafie które prezentujemy przedstawiają mniejsze lub większe wycinki rzeczywistości przefiltrowane przez subiektywne emocje ulotnej chwili. Rzeczywistość ta jednak nie jest jednoznacznie określona. Jest sugestią i wypadkową materii fizycznej oraz doznań i emocji gdzie to co oczywiste zostało przełożone na kolor który okrywa jej semantyczny szkielet. Wystawa nie jest pretekstem choć też nie zabronionej kontemplacji i zadumy, a raczej nakierowana jest na wywołanie pozytywnych uczuć powiązanych z odczuwaniem koloru jako tworzywa naszej rzeczywistości. Foto-grafie powstały dla uczty wzrokowej i emocjonalnej. Na wystawie znajduje się 16 prac. Artysta tworząc je wykorzystał do tego własnoręcznie wykonane obrazy, które sfotografował i poddał twórczej ingerencji wykorzystując techniki grafiki komputerowej.

Jarosław Wrażeń to osoba, która interesuje się fotografią od dziecięcych lat. Jego zdjęcia charakteryzują się wysoką jakością i estetyką, dzięki doświadczeniu jakie zdobył w branży reklamowej.

Jego fascynacja fotografią obejmuje wiele dziedzin, jednak szczególnie interesuje się krajobrazem oraz portretem, które uważa za wyjątkowo ciekawe. Oprócz tego, zawsze stara się patrzeć na otaczającą rzeczywistość pod różnymi kątami i odkrywać nietypowe formy spojrzenia na nią, co czyni jego prace niebanalnymi i oryginalnymi.