Dom Kultury + Inicjatywy lokalne 2021

Szanowni Państwo, niezmiernie miło nam ogłosić nabór wniosków o dofinansowanie projektów kulturalnych w Gminie Wasilków w związku z realizacją projektu „Nowy start w kulturę” w ramach programu „Dom Kultury+” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Projekt składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje przygotowanie diagnozy potrzeb kulturalnych mieszkańców Gminy Wasilków, która dostępna jest na naszej stronie pod adresem https://bit.ly/2TIwmoA. Druga natomiast składa się z realizacji od 3 – 7 inicjatyw lokalnej społeczności. Nabór skierowany jest do osób indywidualnych i grup nieformalnych, które gotowe są prowadzić działania animacyjne. Jeśli posiadasz pomysł na ciekawą inicjatywę kulturalną to program jest zdecydowanie dla ciebie.

Celem konkursu jest wybór inicjatyw kulturalnych skierowanych do mieszkańców gminy Wasilków. W ramach inicjatyw możliwe jest zorganizowanie np. warsztatów kreatywnych, warsztatów artystycznych czy zajęć manualnych. Szczególnie docenione zostaną działania:

a) skierowane i angażujące młodzież z naszej gminy

b) skierowane i angażujące osoby niepełnosprawne z naszej gminy

c) polegające na zaplanowaniu oraz zagospodarowaniu terenu wokół nowej siedziby MOAK-u

d) mające na celu zachowanie od zapomnienia lokalnej tradycji, zwyczajów i historii.

Pragniemy aby rozpoczęte inicjatywy w ramach konkursu były kontynuowane po zakończeniu realizacji projektu.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie w zakładce na stronie moakwasilkow.pl/pliki-do-pobrania/

Drogi Mieszkańcu Gminy Wasilków!

Miło nam poinformować, że udało nam się uzyskać dofinansowanie projektu „Nowy start w kulturę” w ramach programu „Dom Kultury+” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

W ramach projektu zrealizujemy diagnozę potencjału oraz potrzeb kulturalnych Was – Mieszkańców Gminy Wasilków.

Już wkrótce, nasze biuro zmieni siedzibę, a poza nową przestrzenią biurową pozyskamy również przestrzeń do prowadzenia naszej działalności. Projekt „Nowy start w kulturę” ma na celu zaktywizowanie mieszkańców wokół nowej siedziby MOAK. Chcemy aby od samego początku było to Wasze miejsce, które będziecie współtworzyć jak również pomożecie nam określić kształt i kierunek naszych przyszłych działań na terenie gminy Wasilków.

Będziemy mieć także pieniądze, aby zrealizować kilka inicjatyw, pomysłów, wydarzeń kulturalnych zgłoszonych przez Was – Drodzy Mieszkańcy. We wszystkim Wam pomożemy!

Szczegóły już wkrótce na naszej stronie www.moakwasilkow.pl oraz naszym FB: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie.

Wejdź z Nami w „Nowy start w kulturę”!