PIKTOGRAMY – przegląd amatorskiej twórczości – eliminacje gminne.

Zapraszamy dzieci oraz młodzież z gminy Wasilków do udziału w eliminacjach gminnych do IV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „PIKtoGRAmy” 2024.

Tematem tegorocznej edycji jest PRZYJAŹŃ – jeden z najważniejszych i najcenniejszych aspektów naszego życia. Jest to relacja opierająca się na zaufaniu, akceptacji i wsparciu. Niech hasłem przewodnim do poszukiwań tekstów literackich i piosenek staną się słowa Ernesta Hemingwaya: „Przyjaźń to najcenniejszy skarb, jakiego człowiek może doświadczyć.”

Pomocne mogą być takie określenia jak:  przyjaźń, przyjaciel, bliska osoba, bratnia dusza, druh, kompan, towarzysz, bliskość (w relacji), braterstwo, przywiązanie, serdeczność, więzy, więź, wspólnota, zespołowość.

Eliminacje gminne przeglądu odbędą się w dwóch kartografiach tematycznych: Mistrz Recytacji oraz Mistrz Piosenki. W każdej z nich uczestnicy i uczestniczki rywalizują w 4 grupach wiekowych:

  1. soliści: dzieci w wieku przedszkolnym
  2. soliści: dzieci – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej (edukacja wczesnoszkolna)
  3. soliści: dzieci – uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
  4. soliści: młodzież – uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej

Uczestników do konkursu mogą zgłosić rodzice/opiekunowi prawni lub opiekunowie ze szkoły lub przedszkola. Karta zgłoszenia i regulamin znajdują się w załącznikach na końcu artykułu. Zgłoszenia należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie do 22 marca 2024 roku.

Gminne Eliminacje odbędą się 26 marca 2024 roku w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w dwóch grupach.

9:30 grupa 1: soliści: dzieci w wieku przedszkolnym, soliści: dzieci – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej (edukacja wczesnoszkolna).

12:30 grupa 2: soliści: dzieci – uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej

soliści: młodzież – uczniowie klas 6-8 szkoły podstawowej

W każdej z kategorii zostanie wyłoniona dwójka laureatów, która będzie miała prawo wziąć udział w etapie wojewódzkim. Przesłuchania we wszystkich kategoriach wiekowych i artystycznych odbędą się  w Centrum Kultury i Rekreacji „Domu Ludowym” w Supraślu, ul. Piłsudskiego 11.

Więcej na temat IV Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Piktogramy 2024 można przeczytać tutaj.

PIKtoGRAmy 2024 – REGULAMIN wzór Eliminacji miejskich_gminnych_Wasilków

PIKtoGRAmy 2024 – KARTA ZGŁOSZENIA ELIMINACJE GMINNE Wasilków