Malwianki

Zespół folklorystyczny MALWIANKI działają przy naszym Ośrodku oraz Kole Gospodyń Wiejskich w Studziankach od 2000 roku, dzieląc się swoją miłością do muzyki ludowej. W ich bogatym repertuarze znajdują się zarówno tradycyjne polskie i białoruskie pieśni ludowe, jak również utwory kościelne i patriotyczne.

Za prowadzenie zespołu odpowiada Pan Piotr Czarniecki, doświadczony instruktor z wieloletnim doświadczeniem w pracy z zespołami folklorystycznymi. Opiekę nad grupą sprawuje Pani Eugenia Górko.

Malwianki biorą czynny udział w przeglądach zespołów ludowych, folklorystycznych oraz kolędniczych, co pozwala im na rozwijanie swoich umiejętności i zdobywanie nowych doświadczeń. Występowali na licznych festynach i wydarzeniach organizowanych na terenie Gminy, a ich talent został doceniony również poza granicami regionu.

Zespół regularnie bierze udział w dożynkach wojewódzkich, a w 2017 roku reprezentowali Województwo Podlaskie na Dożynkach Prezydenckich w Spale.

Dla Malwianek śpiew to nie tylko sposób na wyrażanie siebie, ale także źródło radości i pozytywnej energii. Wspólne wyjazdy i występy pozwalają im na jeszcze większą integrację i wzajemne wsparcie.
Entuzjazm i pasja z jaką grają i śpiewają widoczna jest na każdym występie.

Jeśli chcesz dołączyć do zespołu skontaktuj się z opiekunem p. Eugenią Górko pod nr tel.: 691-150-919


Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o zespole:


Produkcja Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie


fot. Helena Cejrowska