Sztuka Wrażenia

W piątek 16 lutego 2024 roku odbył się wernisaż foto-grafik Jarosława Wrażenia pod tytułem „Impresje natury”. Spotkanie otworzył dyrektor MOAK-u Karol Świetlicki, który przywitał artystę i przybyłych gości. Po oficjalnym rozpoczęciu goście mogli posłuchać około 15 minutowej rozmowy z artystą, do której chętnie się włączali obecni. Był to niesamowity wieczór pełen rozmów i miłej atmosfery.

Jarosław Wrażeń – autor opowiadał o tym, że pracując w branży reklamowej potrzebował artystycznego oddechu od projektów na zlecenie, które było trzeba robić na wyznaczony termin. Dały mu go foto-grafiki czyli łączenie różnych technik, które finalnie stają się obrazem pełnym głębokich barw. Na wystawie można zobaczyć 16 wydruków przedstawiających pewnego rodzaju impresyjno-abstrakcyjne kompozycje. Prace zostały przygotowane w 3 etapach. Na początku powstały obrazy namalowane przez artystę, następnie zostały one sfotografowany i poddane cyfrowym zabiegom artystycznym. Finalnie dobrej jakości wydruki na pierwszy rzut oka wydają się być malowanymi obrazami. Poza wydrukami można było zobaczyć wyświetlane prace, które nie zostały wydrukowane do ekspozycji. Poza samymi foto-grafikami prezentowane były projekty przestrzeni domów i mieszkań, w których prace służyły za tapetę. Tak sztuka na pozór służąca jedynie do zaspakajania potrzeb estetycznych nabrała funkcji użytkowych.

Wystawę „Impresje natury” można oglądać do 8 marca 2024 w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie. Zapraszamy w godzinach pracy ośrodka.