Kobieta po przejściach z mężczyzną z przeszłością – po premierze „Apetytu na czereśnie”

W sobotę 3 lutego 2024 roku na Słonecznej Sali Widowiskowej w Wasilkowie odbyła się premiera spektaklu „Apetyt na czereśnie”. Spektakl autorstwa Agnieszki Osieckiej wypełnił salę wypełnił po brzegi publicznością, która miała ponad godzinną teatralną ucztę zapewnioną przez duet aktorski z Teatru Domorosłego.

„Apetyt na czereśnie” to opowieść o miłości, zdradzie, uniesieniach i upadkach. Kobieta po przejściach i mężczyzna z przeszłością spotykają się w przedziale pociągu jadącego z Warszawy. Zmuszeni do wspólnej podróży zaczynają wspominać swoje byłe związki. Na przemian opowiadają jak się one zaczęły, jak trwały i jak się skończyły. Wszystko to przeplatane piosenkami Osieckiej. Muzyka, która stanowi istotną część spektaklu, wspaniale komponuje się z fabułą, nadając jej dodatkowej głębi i intensywności. Można było usłyszeć takie utwory jak „Czy te oczy mogą kłamać”, „Nie taka znów jestem ładna” czy „Ach panie, panowie”. Wystawiona sztuka na podstawie tekstu Osieckiej jest pełena humoru oraz celnych spostrzeżeń na temat relacji damsko-męskich.

Na scenie zobaczyliśmy duet aktorski: Aleksandrę Odzijewicz i Mateusza Jana Głogowskiego, który również przygotował muzykę do spektaklu. Przy minimalistycznej scenografii złożonej z dwóch krzeseł, dwóch walizek i statywu na mikrofon potrafili wciągnąć widzów do świata kreowanego przez postaci. Mimo, iż to teatr amatorski odtwórcy ról zrobili to na bardzo wysokim poziomie. Za reżyserię odpowiadała Aneta Kaliściak. Publiczność nagrodziła artystów owacjami na stojąco. Wasilkowska publiczność wychodząc prosiła o więcej spektakli teatralnych.

Teatr Domorosły to projekt Anety Kaliściak i absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego, którzy należeli do szkolnego koła teatralnego. Teatr nie posiada stałego miejsca, występuje na gościnnych scenach.