Kobiety Magdaleny Talmon – wystawę otworzono

W sobotę 4 marca 2023 roku w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie odbył się wernisaż wystawy Magdaleny Talmon pt. Kobiety. Kameralne przestrzenie adoptowane na galerię wypełniły się po brzegi gośćmi nie tylko z Wasilkowa.

Magdalena Talmon to podlaska malarka, której twórczość głównie skupia się na portretach kobiet. Można w nich odnaleźć inspiracje kulturą ludową. Cechują się żywą kolorystyką znaną choćby z ludowego haftu. Namalowane kobiety są w przedstawieniu postaci uproszczonej, tak jakby podpatrzone na powszechnie pisanych na Podlasiu ikonach… Zaprezentowanych 16 prac znajdujących się w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie to wielobarwne i różnorodne przedstawienie kobiet namalowanych w charakterystycznym stylu dla Magdaleny Talmon.

Wernisaż rozpoczął się kilka minut po 17. Mimo zawiei śnieżnej kolejni goście docierali na Żurawią 13. Wernisaż rozpoczął dyrektor Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie Karol Świetlicki, który powitał przybyłych gości oraz podziękował artystce za chęć wystawienia obrazów w Wasilkowie. Następnie głos zabrała sama artystka, która opowiedziała o prezentowanych pracach oraz procesie ich tworzenia. Nie zabrakło też pytań od przybyłych gości. Po części oficjalnej goście rozpoczęli oglądanie obrazów oraz mniej oficjalne rozmowy z artystką.

Wystawa Magdaleny Talmon „Kobiety” to trzecia wystawa malarstwa, którą zagościła do Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie na ul. Żurawią 13. Wcześniej było można tu zobaczyć wystawę malarstwa intuicyjnego autorstwa Ewy Klimek oraz wystaę „Tajemnica Spojrzenia” Magdaleny Dziejmy. Aktualnie planowane są kolejne wystawy, na które zapraszamy już dziś.

Wystawę „Kobiety” autorstwa Magdaleny Talmon można oglądać od 6 do 26 marca 2023 roku w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie w godzinach pracy ośrodka.

Wernisaż wystawy Magdaleny Talmon pt. Kobiety