„Ucieczka z psychiatryka” – otworzono wystawę

W piątek 13 października 2023 roku odbył się wernisaż wystawy fotografii Beaty Wilczyńskiej pt. „Ucieczka z psychiatryka”. Wystawa przez niemal miesiąc gościła w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie.

Licznie przybyli goście wernisażu na wystawie mogli obejrzeć 16 fotografii. Wśród nich przeważającą część stanowiły portrety kobiet, które zostały stworzone w sposób charakterystyczny dla autorki. Postaci są zanurzone w naturze, wiejskich krajobrazach, które są dla nich azylem od codziennego zgiełku, świata który pędzi i jest bezlitosny, symbolicznego „psychiatryka”. Fotografie Wilczyńskiej są pełne intymności i emocji. Trudno obok nich przejść obojętnie. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem już po samym wernisażu.

Autorka z wykształcenia jest plastykiem, zaś z zawodu nauczycielką malarstwa i rysunku w supraskim Liceum Plastycznym. Jak sama mówi o sobie – fotografuję hobbystycznie, nawet z pewnym powodzeniem. Jej stronę w portalu Facebook o nazwie Ścieżki we mgle / Misty paths obserwuje ponad 50 tysięcy osób. W Wasilkowie wspólnie z inną fotografką Magdaleną Właszek założyły grupę Krajobraźnia, która się stale rozwija i zrzesza w sobie miłośników i miłośniczki fotografii. Beata Wilczyńska jest autorką wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych. W 2022 roku została laureatką nagrody artystycznej Burmistrza Wasilkowa.

Wystawę „Ucieczka z psychiatryka” było można oglądać w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie do 10 listopada.

Fot. Magdalena Właszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *