Bohaterki i bohaterzy – warsztaty literackie

We wtorek 14 listopada 2023 roku odbyły się kolejne warsztaty literacie z Maliką Tomkiel. Tym razem uczestniczki warsztatów poznały tajniki tworzenia bohatera literackiego. Była mowa o klasycznym budowaniu postaci literackich oraz punktach, które muszą się wydarzyć w ich życiu. Ponadto uczestniczki poznały zabiegi, które pozwalają wzbogacić tworzoną postać literacką. Była też mowa o podobieństwach pracy nad książką i tworzeniu scenariuszy filmowych. Warsztaty literackie w Miejskim Ośrodku Animacji Kultury w Wasilkowie były już drugą okazją do spotkania się miłośników literatury i pisania. Wzięły w nich udział osoby z różnym doświadczeniem. Spotkanie jak zwykle odbyło się w bardzo miłej atmosferze przy herbacie, kawie i ciastku.

Prowadząca warsztaty Malika Tomkiel to wydawczyni, poetka oraz instruktorka jogi. Jej teksty publikowano m.in. w magazynach „Slow”, „DUMA”, „EPEA”, „Zwierciadło”, „noizz.pl”, „Vege”, „Freshmag”, „portalyogi.pl”. Podczas spotkań i warsztatów dzieli się swoją wiedzą.

Kolejne warsztaty literackie w MOAK-u już 12 grudnia. Zapisy wkrótce.

Warsztaty są częścią projektu „Międzypokoleniowe konfrontacje słowo-obraz”, który jest realizowany przez Partnerstwo powstałe w wyniku udziału Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie w programie Dom Kultury Plus – Partnerstwa Lokalne. Partnerstwo tworzą Miejski Ośrodka Animacji Kultury, Harcerze, Uniwersytet III Wieku, Biblioteka Publiczna oraz Klub Mam.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Partnerstwo Lokalne”