Wiosenne nocne granie bez prądu

W nocy z 27 na 28 kwietnia 2023 roku odbyła się kolejna Wasilkowska Noc Gier. Od godziny 21 w sobotę do 6 rano w niedzielę miłośnicy i miłośniczki gier mogli spotkać się w szerszym gronie i zagrać w tytuły, które wymagają więcej czasu. Poza grami przygotowanymi przez organizatora, wiele osób przyniosło swoje ulubione gry planszowe i karciane, w które grano podczas spotkania. Bardzo ciekawą atrakcją wieczoru była rozgrywka toczona w X-Winga (gra bitewna osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen). Podczas niej było można zobaczyć nie tylko klasyczne pojazdy, ale też własnoręcznie przygotowane modele przez graczy z Wasilkowa.

Nocne grania w MOAK-u to pewnego rodzaju podsumowania coniedzielnych spotkań nad planszą. Tym razem nocne granie odbyło się wcześniej, gdy noce jeszcze są dłuższe i osoby nie rozpoczęły wakacji i urlopów. Najbliższe spotkanie odbędzie się w niedzielę 12 maja 2024 roku tradycyjnie od 15:00 do 19:00.

Gry planszowe dziś to zupełnie coś innego niż powszechnie znany chińczyk. Coraz więcej osób spędza czas grając w tzw. gry bez prądu. Dzisiejsze gry planszowe są bardzo zróżnicowane. Można spotkać wśród nich proste gry, w które rozgrywka trwa kilka minut oraz skomplikowane i rozbudowane gry ekonomiczne, strategiczne czy bitewne, których rozegranie zajmuje kilka godzin. Gry planszowe poza rozrywką pełnią funkcję edukacyjną. Skierowane są do osób w różnym wieku. W niektóre tytuły mogą grać już przedszkolaki.