Żeglarski Trakt 2024

Z przyjemnością informujemy, że rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej „ŻEGLARSKI TRAKT” WASILKÓW 2024, która odbędzie się 7 czerwca roku w ramach obchodów Dni Wasilkowa.

Po raz kolejny gospodarzem wydarzenia cieszącego się wieloletnim zainteresowaniem zarówno wśród uczestników prezentujących swój repertuar jak i licznej publiczności jest Gmina Wasilków.

Gmina położona nad rzeką Supraśl, która jest miejscem wypoczynku, rekreacji i uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych dla 20 tysięcy jej mieszkańców jak również mieszkańców aglomeracji białostockiej.

Konkurs Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej organizowany jest przez Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Dwujęzyczną Prywatną Szkołę Podstawową im. Antoniego Bućko, Fundację Centrum Sztuki i Kultury Pro Musica oraz Przedszkole Słoneczne pod honorowym patronatem Burmistrza Wasilkowa.

Celem Konkursu jest odnajdywanie młodych talentów muzycznych, wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności, propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży oraz aktywnej turystyki wśród uczestników i słuchaczy.

Jest to ważne wydarzenie kulturalno-rozrywkowe skierowane do mieszkańców naszej gminy jak również gmin ościennych. Impreza ma na celu zintegrowanie gminnej społeczności, jak również dostarczenie mieszkańcom dobrej zabawy i wielu atrakcji.

Poniżej przedstawiamy szczegóły dotyczące kwestii organizacyjnych i przebiegu Konkursu:

Celem Konkursu jest:

Odnajdywanie młodych talentów muzycznych, wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności, propagowanie kultury muzycznej wśród młodzieży, propagowanie aktywnej turystyki wśród uczestników i słuchaczy, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród młodzieży oraz ich opiekunów, popularyzacja piosenek żeglarskich i turystycznych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Konkurs jest przeznaczony dla młodzieży w II dyscyplinach podzielonych na kategorie wiekowe. (szczegółowe informacje w regulaminie znajdującym się na dole strony)

Wpisowe wynosi 40 zł solista, 20 zł członek zespołu. W przypadku zespołów z uczestnikami w różnym wieku o przydziale do kategorii decyduje wiek najstarszego członka zespołu.

Aby potwierdzić udział w Konkursie, należy wypełnić zgłoszenie (pobrać pdf i wypełnić) oraz wpłacić wpisowe wysokości 40 zł solista, 20 zł członek zespołu – na rachunek bankowy 73 1020 1332 0000 1602 1249 3351 w nieprzekraczalnym terminie do 28 maja 2024 r.  w tytule przelewu podając imię i nazwisko uczestnika oraz kategoria w której został zgłoszony.

Uczestnik przesyła kartę zgłoszenia wraz oświadczeniami – podpisane i zeskanowane zgodnie ze wzorem: Karta zgłoszenia – kategoria wiekowa, nazwisko i imię w formacie PDF (prosimy nie przesyłać zdjęć karty i oświadczeń) na adres mailowy moak@moakwasilkow.pl .

Kompletne zgłoszenie składa się: z wypełnionego i wysłanego formularza zgłoszenia, który jest dostępny na stronie https://moakwasilkow.pl,  oraz opłaconego wpisowego.