Wasilkowska Noc Gier

W nocy z 2 na 3 grudnia 2023 roku odbędzie się kolejna Wasilkowska Noc Gier. Dni są coraz krótsze, a wieczory sprzyjają rozgrywkom nad planszą. Całonocne granie będzie dobrą okazją do spotkania miłośników gier planszowych, bitewnych fabularnych i karcianych.  Będzie to też przestrzeń do zagrania w pozycje, które wymagają więcej czasu i nie goszczą podczas niedzielnych spotkań.

W wydarzeniu mogą wziąć udział miłośnicy gier planszowych, karcianych i bitewnych oraz osoby, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z planszą oraz grami bitewnymi na Jesienną Wasilkowską Noc Gier. Przy kawie, herbacie i ciastku będzie można zagrać w gry planszowe, karciane, zręcznościowe oraz bitewne. Dla chętnych będzie możliwość zagrania w gry fabularne. Mamy wiele nowych tytułów, które czekają na graczy. Można też wziąć swoje tytuły.

Wydarzenie odbędzie się 2/3grudnia 2023 roku od godziny 19:00 do 6:00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie (Żurawia 13). Wstęp jest bezpłatny.

Osoby niepełnoletnie powinny mieć pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w wydarzeniu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Gry planszowe dziś to zupełnie coś innego niż powszechnie znany chińczyk. Coraz więcej osób spędza czas grając w tzw. gry bez prądu. Dzisiejsze gry planszowe są bardzo zróżnicowane. Można spotkać wśród nich proste gry, w które rozgrywka trwa kilka minut oraz skomplikowane i rozbudowane gry ekonomiczne, strategiczne czy bitewne, których rozegranie zajmuje kilka godzin. Gry planszowe poza rozrywką pełnią funkcję edukacyjną. Skierowane są do osób w różnym wieku. W niektóre tytuły mogą grać już przedszkolaki.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Pieczara Bitewna.

w programie:

  • gry planszowe
  • gry karciane
  • pokaz gier fabularnych
  • Kawa, herbata, ciastko

Noc gier Regulamin 2023