Łabuki kontra Kozy – ruszyły działania

We wtorek 25 czerwca 2024 odbyło się pierwsze spotkanie młodzieży w ramach działania „Łabuki Konta Kozy – wasilkowskie integracje teatralne” realizowanego w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura. Młodzież z gminy Wasilków podczas pierwszego spotkania się poznała i przedstawiła swoje oczekiwania wobec projektu. Uczestnicy wzięli udział w działaniach integracyjnych i wzmacniających współpracę oraz rozmawiali online reżyserką, animatorką kultury i aktorką Joanną Troc. Podczas kolejnego spotkania młodzież weźmie udział w warsztatach etnograficzno-literackich, dzięki którym nauczy się jak zbierać materiały oraz opracuje tekst, który posłuży do powstania sztuki teatralnej. Aktualnie w działanie zaangażowanych jest niemal 20 młodych osób z gminy Wasilków.

O projekcie

W ramach projektu zostanie przygotowany autorski spektakl teatralny mający na celu rozwój twórczy oraz integrację młodzieży będący odpowiedzią na wyartykułowaną potrzebę osób młodych. Idealnie do tego nadaje się praca na lokalnych stereotypach i przywarach, które rodowitych Wasilkowian nazywają Kozami, zaś osoby nie mieszkające tu od urodzenia – Łabukami.

Zadanie „Łabuki kontra Kozy” dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura 2023-2025.