Spójnia – emocje zapisane w obrazach i książkach

W piątek 17 listopada 2023 roku w Wasilkowie otworzono kolejną wystawę malarstwa. „Spójnia” to 24 obrazy wykonane w mieszanych technikach z przewagą akrylu oraz książki artystyczne autorstwa Marty Karczewskiej.

Wernisaż zgromadził wiele osób, które poza zobaczeniem prac mogły wysłuchać rozmowy z artystką. Podczas niej można było się dowiedzieć między innymi, jak powstają jej obrazy, od kiedy zajmuje się tworzeniem oraz ile czasu zajmuje stworzenia obrazu lub książki. Co jej daje malowanie i jakie ma plany na przyszłość. Uczestnicy wernisażu też zadawali mnóstwo pytań na forum oraz podczas rozmów indywidualnych.

Marta Karczewska jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Malarstwa i Historii Sztuki, miłośniczką przyrody i pozytywnych wibracji, pasjonatką koloru, linii i znaków. Fascynuje ją świat emocji i mechanizmy kierujące postępowaniem ludzi. Rozmyślania na te tematy stanowią dla niej bogate źródło inspiracji. W swoich obrazach za pomocą różnych środków artystycznego wyrazu zamyka cząstkę tych rozważań oraz emocje im towarzyszące. Interpretacje pozostawia obserwatorowi, gdyż uważa, że każdy ma prawo czuć sztukę po swojemu. Stara się niczego nie sugerować, by przez to nie zaburzać odbioru, z tego też względu jej prace nie mają tytułów.

Wystawę Spójnia można oglądać oglądać do 10 grudnia 2023 roku w godzinach pracy ośrodka. Zapraszamy.