Słowo – obraz – konfrontacje w teatrze

Dnia 8 listopada 2023 roku seniorzy z Wasilkowa wspólnie z harcerzami wzięli udział w wyjeździe do teatru. Grupa udała się do Supraśla żeby zobaczyć spektakl „Matecznik” przygotowany przez Teatr Łątek Supraśl. Po spektaklu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty teatralne na temat słów. Podczas nich uczestnicy i uczestniczki poznali słowa nowe, jak również te używane przed latami. Warsztaty prowadziła Milka Wyszkowska – animatorka, aktorka, pedagażka, trenerka dramy.

„Matecznik” to historia oparta na fotografiach Wiktora Wołkowa oraz tekstach Edwarda Redlińskiego. Przedstawione są tam obrazy Podlasia z lat 80, świata którego już dziś nie można spotkać. Spektakl w reżyserii Krzysztofa Zemły premierę miał w 2021 roku. Cały czas cieszy się dużym zainteresowaniem i jest zapraszany na Festiwale.

Wyjazd jest częścią projektu „Międzypokoleniowe konfrontacje słowo-obraz”, który jest realizowany przez Partnerstwo powstałe w wyniku udziału Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie w programie Dom Kultury Plus – Partnerstwa Lokalne. Partnerstwo tworzą Miejski Ośrodka Animacji Kultury, Harcerze, Uniwersytet III Wieku, Biblioteka Publiczna oraz Klub Mam.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Partnerstwo Lokalne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *