Warsztaty komiksowe Słowo- Obraz

W Wasilkowie Bibliotece odbyły się warsztaty komiksowe, w ramach projektu „Międzypokoleniowe konfrontacje słowo-obraz”. Poprowadził je znany ilustrator, rysownik, malarz, karykaturzysta – Szymon Teluk. Aby stworzyć dobry komiks niezbędna jest podstawowa wiedza z zakresu elementów składowych, środków wyrazu oraz zasady ich stosowania w historyjkach obrazkowych. Stany psychofizyczne bohaterów, niuanse kinetyczne czy „dymki” charakterystyczne dla tego rodzaju literatury okazały się niezwykle ważne w tworzeniu całości. Tematem przewodnim warsztatów były regionalizmy, które bibliotekarze zebrali od naszych czytelników i seniorów z Wasilkowa. Na pracach uczestników nie zabrakło ołatków, batatejki czy bułki chleba.

Efekty pracy będą miały swoją żywotność na koszulkach, które zostaną przekazane mieszkańcom.

Warsztaty odbyły się dzięki partnerstwu w ramach programu Dom Kultury Plus Partnerstwa Lokalne do którego należy między innymi Biblioteka Publiczna w Wasilkowie, która była organizatorem warsztatów.


Fot. Biblioteka Publiczna w Wasilkowie im. J. Krukowskiej


Dofinansowano ze środków Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Partnerstwo Lokalne”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *