Zaduszki Rockowe 2023 – Tribute to Adam

„𝐓𝐫𝐢𝐛𝐮𝐭𝐞 𝐭𝐨 𝐀𝐝𝐚𝐦” 𝐭𝐨 𝐜𝐲𝐤𝐥𝐢𝐜𝐳𝐧𝐞 𝐬𝐩𝐨𝐭𝐤𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭𝐨𝐰𝐞, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐞 𝐨𝐫𝐠𝐚𝐧𝐢𝐳𝐮𝐣𝐞𝐦𝐲 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐲𝐧𝐮𝐮𝐣𝐚̨𝐜 𝐢𝐝𝐞𝐞̨ 𝐀𝐝𝐚𝐦𝐚 𝐆𝐚𝐥𝐚𝐬𝐳𝐤𝐚 (𝐳𝐧𝐚𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐰𝐬𝐳𝐲𝐬𝐭𝐤𝐢𝐦 𝐣𝐚𝐤𝐨 𝐀𝐝𝐚𝐦 𝐳 𝐉𝐚𝐤𝐢𝐦), 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐚̨ 𝐛𝐲ł𝐚 𝐦𝐢𝐬𝐣𝐚 𝐩𝐨𝐬𝐳𝐞𝐫𝐳𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐥𝐮𝐝𝐳𝐢𝐨𝐦 𝐬́𝐰𝐢𝐚𝐝𝐨𝐦𝐨𝐬́𝐜𝐢 𝐦𝐮𝐳𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐣 𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐠𝐫𝐚𝐧𝐢𝐜𝐳𝐚𝐣𝐚̨𝐜 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐝𝐨 𝐣𝐞𝐝𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐠𝐚𝐭𝐮𝐧𝐤𝐮 𝐦𝐮𝐳𝐲𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐢 𝐮𝐳𝐦𝐲𝐬ł𝐚𝐰𝐢𝐚𝐣𝐚̨𝐜 𝐩𝐫𝐳𝐲 𝐭𝐲𝐦, 𝐳̇𝐞 𝐥𝐢𝐜𝐳𝐲 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐣𝐚𝐤𝐨𝐬́𝐜́ 𝐢 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐫𝐨𝐬́𝐜́ 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐤𝐚𝐳𝐮. 𝐉𝐚𝐤𝐨𝐬́𝐜́ 𝐢 𝐬𝐳𝐜𝐳𝐞𝐫𝐨𝐬́𝐜́ 𝐩𝐫𝐳𝐞𝐤𝐚𝐳𝐮 𝐣𝐚𝐤𝐚̨ 𝐦𝐢𝐚ł 𝐀𝐝𝐚𝐦.

Jego koncepcja pokrywała się z naszą wizją i zaczęliśmy wspólnie ją realizować podczas zainicjowanych przez Adama koncertów zaduszkowych oraz innych koncertów organizowanych wspólnie z naszym Ośrodkiem. Mieliśmy razem wiele pomysłów i planów, i chcąc podtrzymywać pamięć o Adamie chcemy je realizować.

W związku z tym serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie, którego celem jest prezentowanie różnych gatunków muzycznych, jakim będą „𝐙𝐚𝐝𝐮𝐬𝐳𝐤𝐢 𝐑𝐨𝐜𝐤𝐨𝐰𝐞 𝟐𝟎𝟐𝟑 – 𝐓𝐫𝐢𝐛𝐮𝐭𝐞 𝐓𝐨 𝐀𝐝𝐚𝐦”, które będzie niezwykłym spotkaniem z muzyką oraz okazją do wspomnień o Adamie, pozytywnych chwil i anegdot z Nim w roli głównej.

𝐙𝐚𝐩𝐫𝐚𝐬𝐳𝐚𝐦𝐲 𝐧𝐚 𝐰𝐲𝐣𝐚̨𝐭𝐤𝐨𝐰𝐲 𝐤𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭, 𝐤𝐭𝐨́𝐫𝐲 𝐨𝐝𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐰 𝐩𝐢𝐚̨𝐭𝐞𝐤 𝟑 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝐨 𝐠𝐨𝐝𝐳. 𝟏𝟖:𝟎𝟎 𝐰 𝐒𝐚𝐥𝐢 𝐖𝐢𝐝𝐨𝐰𝐢𝐬𝐤𝐨𝐰𝐞𝐣 𝐏𝐫𝐳𝐞𝐝𝐬𝐳𝐤𝐨𝐥𝐚 𝐒ł𝐨𝐧𝐞𝐜𝐳𝐧𝐞𝐠𝐨 𝐩𝐫𝐳𝐲 𝐮𝐥. 𝐏𝐨𝐥𝐧𝐞𝐣 𝟏/𝟒𝐜 𝐰 𝐖𝐚𝐬𝐢𝐥𝐤𝐨𝐰𝐢𝐞. 𝐒𝐩𝐞𝐜𝐣𝐚𝐥𝐧𝐢𝐞 𝐝𝐥𝐚 𝐖𝐚𝐬, 𝐧𝐚 𝐰𝐚𝐬𝐢𝐥𝐤𝐨𝐰𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣 𝐬𝐜𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐰𝐲𝐬𝐭𝐚̨𝐩𝐢𝐚̨: 𝐆𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐚 𝟏𝟐 𝐢 𝐎𝐛𝐫𝐚𝐳 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐧𝐲. 𝐁𝐢𝐥𝐞𝐭𝐲 𝐰 𝐜𝐞𝐧𝐢𝐞 𝟏𝟎𝐳ł 𝐝𝐨 𝐧𝐚𝐛𝐲𝐜𝐢𝐚 𝐨𝐧-𝐥𝐢𝐧𝐞 pod adresem: https://bit.ly/ZaduszkiRockowe2023

𝐆𝐨𝐝𝐳𝐢𝐧𝐚 𝟏𝟐 – to zespół, który emanuje dźwiękiem i energią, trwale wpisując się w krajobraz polskiej sceny muzycznej przez ponad dekadę swojego istnienia. Założony w listopadzie 2012 roku, grupa zdobyła uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków, dzięki swojej pasji do rocka i nieustannej eksploracji brzmień.

Zespół zyskał rozgłos po udziale w wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, jakim było „Rockowania 2020” zorganizowane przez Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku. Godzina 12 nie tylko zdobyła pierwsze miejsce, ale także zaimponowała jury, co zaowocowało prestiżowym wyróżnieniem. Nagrodą dla zespołu było wyjątkowe doświadczenie – koncert na żywo w renomowanym Studio Rembrandt Radia Białystok.

Zespół nieustannie pracuje nad nowymi singlami, będąc jednocześnie wiernym swoim korzeniom i tradycji rocka lat 70 i 80. Muzyczne nawiązania do tamtych czasów przeplatają się z nowoczesnym rockowym brzmieniem, tworząc unikalny i rozpoznawalny styl.

W skład zespołu wchodzą: Sylwia Joanna Barańska, odpowiedzialna za wokal, nadaje zespołowi charakterystyczną melodię, podczas gdy Jacek Bartnicki i Tomasz Wojtulewicz na gitarach dostarczają potężnych dźwięków. Krzysztof Matosek na basie oraz Radosław Krahel przy perkusji całościowo dopełniają brzmienie bandu.

𝐎𝐛𝐫𝐚𝐳 𝐊𝐨𝐧𝐭𝐫𝐨𝐥𝐧𝐲 – to zespół który bazuje na pograniczu Bluesa i Rocka, polskich i zagranicznych zespołów lat 70. Stawiają na naturalność i Old School’owe brzmienie Rock ‚n’Rolla. Są finalistami Rockowań w roku 2020, 2021 i 2022. W ubiegłym roku zajęli 2 miejsce na Blues Rock Festiwal, zdobywając także indywidualną nagrodę za najlepsze teksty i muzykę. Zespół dzielił scenę z takimi gwiazdami jak Oddział Zamknięty, Bajm, Dżem, Myslovitz, Big Cyc, Proletariat czy Moskwa. W 2023 roku wydali debiutancką płytę pt. „Obraz Kontrolny”, a obecnie są w trakcie pracy nad drugim krążkiem. Ich piosenki królowały na pierwszych miejscach listy przebojów Radia Akadera. Zespół w tym roku zagrał już 35 koncertów. Obraz Kontrolny tworzą : Grzegorz Karpowicz bass i realizator dźwięku, Piotr Żydok perkusja, Tomasz Kozieł gitara oraz Romek Tarasiewicz gitara i vokal – autor muzyki i tekstów wszystkich piosenek.

Zapraszamy serdecznie!