Koncert Inauguracyjny XIX MFMOiK im. ks. Wacława Rabczyńskiego w Wasilkowie

W niedzielę 3 września odbył się uroczysty koncert inauguracyjny XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. ks. Wacława Rabczyńskiego. Ten wyjątkowy wieczór muzyczny nosił nazwę „Harmonia Sfer Niebieskich” i był poświęcony muzyce czasów Mikołaja Kopernika, upamiętniając jednocześnie 550. rocznicę urodzin wielkiego astronoma.

Na scenie pojawili się wybitni muzycy: zespół Trombastic oraz Witold Wilgos, Krzysztof Sokołowski, Radosław Koper, Dariusz Hajdukiewicz, Karol Komenda i Malwina Borkowicz. Ich muzyka przeniosła nas w czasie i przestrzeni, odtwarzając dźwięki, które towarzyszyły w epoce renesansu.

Znakomicie oddane brzmienie instrumentów historycznych i niesamowite umiejętności wykonawców sprawiły, że publiczność była w zachwycie. Koncert rozpoczął się od momentu, gdy pierwsze dźwięki wypełniły przestrzeń kościoła. Każdy utwór był jak podróż w czasie, przenosząc nas do epoki, w której żył Mikołaj Kopernik. Artystom udało się stworzyć magiczną atmosferę i przenieść nas w inny wymiar, gdzie muzyka była językiem, który łączył nas z przeszłością.

Następny koncert już w najbliższą niedzielę, 10 września, o godzinie 19:00, w Kościele NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie będzie równie wyjątkowym wydarzeniem. Tym razem na scenie pojawi się Ryszard Lubieniecki, który zagra na portatywie i clavisimbalum, a także Piotr Gałek, tenor, który swoim głosem oczaruje wszystkich miłośników muzyki kameralnej. To kolejna okazja, by cieszyć się pięknem dźwięków i kunsztem wykonawców podczas tego prestiżowego festiwalu.

Inauguracyjny koncert XIX MFMOiK 2023

fot. Konrad Hajdukiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *