Wasilkowska Noc Gier – najkrótsza noc w roku, najdłuższa rozgrywka

Zapraszamy miłośników gier planszowych, karcianych i bitewnych oraz osoby, które dopiero chcą zacząć swoją przygodę z planszą, grami RPG oraz grami bitewnymi na III Wasilkowską Noc Gier. Przy kawie, herbacie i ciastku będzie można zagrać w gry planszowe, karciane, zręcznościowe oraz bitewne.

Dla chętnych będzie możliwość zagrania w gry fabularne. Mamy wiele nowych tytułów, które czekają na graczy. Można przynieść ze sobą koce, poduchy i śpiwory, choć raczej nie będą potrzebne.

Noc gier jest zakończeniem sezonu spotkań planszówkowych w MOAK-u. Spotkania z grami wrócą po wakacjach.

Wydarzenie odbędzie się 24/25 czerwca 2023 roku od godziny 19:00 do 5:00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Animacji Kultury w Wasilkowie (Żurawia 13). Wstęp bezpłatny.

Osoby niepełnoletnie powinny mieć pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w wydarzeniu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Gry planszowe dziś to zupełnie coś innego niż powszechnie znany chińczyk. Coraz więcej osób spędza czas grając w tzw. gry bez prądu. Dzisiejsze gry planszowe są bardzo zróżnicowane. Można spotkać wśród nich proste gry, w które rozgrywka trwa kilka minut oraz skomplikowane i rozbudowane gry ekonomiczne, strategiczne czy bitewne, których rozegranie zajmuje kilka godzin. Gry planszowe poza rozrywką pełnią funkcję edukacyjną. Skierowane są do osób w różnym wieku. W niektóre tytuły mogą grać już przedszkolaki.

Organizatorzy: Miejski Ośrodek Animacji Kultury w Wasilkowie, Pieczara Bitewna