Wyniki programu „EtnoPolska 2023” – nasz Ośrodek otrzymał dofinansowanie na projekt „Wesele kultur”

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło wyniki programu EtnoPolska 2023, który ma na celu promowanie folkloru. Spośród ponad 2000 zgłoszonych projektów, 345 otrzymało dofinansowanie, w tym dwa projekty prowadzone przez instytucje kultury z Miasta i Gminy Wasilków.

Pierwszy projekt, „Dwuosnowowo (od)NOWA”, został przygotowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Prof., Haliny Krukowskiej w Wasilkowie i otrzymał wsparcie finansowe w wysokości 10 000 złotych. Drugi projekt, „Wesele kultur”, jest inicjatywą naszego Ośrodka, który uzyskał dofinansowanie w wysokości 27 000 złotych.

MOAK bierze udział w programie EtnoPolska już po raz kolejny. W 2018 roku w ramach programu NCK „Kultura Interwencje 2018” i dofinansowaniu w kwocie 30 500 złotych jakie otrzymaliśmy na realizację naszego projektu „EtnoŁącze” odbył się szereg warsztatów, nagrano płytę i zorganizowano sesję zdjęciową, na podstawie której powstała wystawa i katalog ze zdjęciami zespołów działających przy ośrodku.

Katalog „EtnoŁącze”

W 2021 roku w ramach projektu „Tradycyjne smaki Gminy Wasilków” z dofinansowaniem w kwocie 14 000 złotych, zorganizowano warsztaty, nakręcono filmy szkoleniowe i wydano książkę kucharską zawierającą przepisy na regionalne dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich działających na terenie naszej Gminy.

Książka kucharska „Tradycyjne smaki Gminy Wasilków”

Filmy szkoleniowe zrealizowane w ramach projektu „Tradycyjne smaki Gminy Wasilków”


W tym roku, w ramach projektu „Wesele Kultur”, planujemy przybliżyć zwyczaje i tradycje weselne z regionu. Realizacja projektu rozpocznie się wkrótce, a bieżące informacje dotyczące postępów w działaniu będziemy udostępniać na profilu Facebookowym.

Dziękujemy Wszystkim za wsparcie i cieszy się wspólnie z mieszkańcami gminy możemy tworzyć przestrzeń kulturalną.